İstanbul,Türkiye
+90 534 706 62 71
hasannair@gmail.com

Temel EWM – PP Entegrasyonu

EWM - Genişletilmiş Depo Yönetimi Danışmanlık Hizmeti - EWM Eğitim Videoları - EWM Depo Analizi - EWM Standart Süreç Uygulamaları

Temel EWM – PP Entegrasyonu

Merhaba,

bu yazımda sizlere EWM ve PP en temel ve basit şekilde entegre edilip nasıl kullanılır bunu anlatacağım.

Örnek senaryomuzda bir üretim depo yerimiz ve bu üretim depo yerini besleyen EWM depomuz bulunmaktadır. Ayrıca üretim depo yerine ait iki farklı üretim tedarik alanı ile üretim yapılmaktadır.

Basit olarak kurguladığımız bu süreçte, üretim siparişinde ki bileşenlere ait tanımlanan ana verilere göre WM hazıredimi çalıştırdığımızda sistem, üretim siparişi referansı ile EWM depo yerine gönderilen teslimat yaratmaktadır. Bu şekilde EWM de üretim siparişi referansı ile gönderilen teslimatlara ulaşılabilmektedir. Ayrıca sistem varsayılan ayarlara göre teslimatları üretim tedarik alanına göre ayrıştırılabilmektedir.

EWM e dağıtılan teslimatalara yine depo da ki kurguya göre çeşitli standart uyarlamalar uygulanabilmektedir. Örnek sürecimizde koridor bazlı depo siparişleri ayrıştırılarak , toplama işleminin koridor bazında yapıldığı varsayılmıştır. Ayrıca toplama işlemi (çekme) tamamlanıp ürünler ilgili üretim tedarik alanına ait adreslere transfer edildiğinde sistem otomatik olarak mal çıkışını yapmaktadır. Tekrar belgeyi açıp mal çıkışı yapmaya gerek yoktur.

Depo siparişleri onaylanır.

Mal çıkışı otomatik tamamlandı.

Ürünler üretim depoya bu şekilde otomatik olarak transfer edilmiş oldu.

Hazıredim yapılan üretim siparişine giriş için, senaryomuzda MIGO ‘dan üretim siparişi referanslı mal girişi olarak kurgulandı.Belge yi kaydettiğimizde depo yerimiz EWM olduğu için alınan teslimat sistem tarafından yaratıldı. Bu adımdan sonra EWM tarafında otomatik ambalajlama, otomatik depo görevi yaratma, kalite süreçlerinin tümü standart olarak uygulanabilmektedir.


Özet olarak bu süreçler,

  • Standart uyarlama ve ana veriler ile üretim siparişi referanslı malzeme hazır edimi
  • Otomatik depo görevi,
  • Otomatik mal çıkışı,
  • Otomatik etiket basma,
  • Otomatik ambalajlama,

işlemleri yapılabilmektedir.

süreç ile ilgili aşağıda ki videodan adımları takip edebilirsiniz.

Saygılarımla.

Hasan Nair

Tags: , , , , , , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir