İstanbul,Türkiye
+90 534 706 62 71
hasannair@gmail.com

SAP EWM Pick By Cart

EWM - Genişletilmiş Depo Yönetimi Danışmanlık Hizmeti - EWM Eğitim Videoları - EWM Depo Analizi - EWM Standart Süreç Uygulamaları

SAP EWM Pick By Cart

pick by cart

Merhaba,

bu yazımda sizlere SAP EWM ‘in standart fiori uygulaması olan “Pick By Cart” nasıl kullanıldığını neler yapılabileceği ile ilgili bilgi vereceğim.

Öncelikle fiori uygulaması olması görsellik açısından iyi olmakla beraber depo içerisinde sağlayacağı verimlilik artışını da düşünürsek bir hayli önem taşıyor Pick By Cart.

Başlıca faydalarına bakacak olursak ;

  • Birden fazla teslimatı aynı anda toplayabilirsiniz. Bu şekilde toplama verimliliğiniz ve hızınız artacaktır.
  • Uygulama kullanıcı hatalarını minimize etmek için tasarlandığı için toplama yapan kullanıcı hatalarınızı da bu uygulama ile azaltılabileceksiniz.
  • El terminali yada tablet ile toplama yapabileceksiniz.

Uygulamanın çalışma mantığına bakacak olursak ,

temel mantık birden fazla teslimata tek depo siparişi yaratılıp toplamanın bu şekilde yapılmasını sağlamaktır. Ayrıca fiziksel olarak toplama yapacağınız toplama aracınızda ilgili toplama gözlerine ait ışıklı , sesli uyarı sistemleriniz var ise uygulamayı entegre edip yine çalıştırabilirsiniz.

Uygulama ya ait temel adımlar aşağıda ki şekildedir.

1.Toplama yapılacak teslimatlara depo siparişi yaratılır.

2.Pick By Cart uygulaması fiori arayüzden açılır. İlgili depo siparişi sistem güdümlü yada manuel olarak seçilir. Açılan ekranda toplama arabanızda ki mantıksal konumlara koyacağınız taşıma birimlerini bu konumlara tanıtmanız gerekiyor. Örneğin 4 farklı müşteri siparişine ait teslimatınız var. Ve 4 teslimat 4 farklı kutuya toplayacaksınız. Bu durumda toplamaya başlarken yaratılan depo siparişiyle beraber 4 taşıma birimi oluşturup toplama arabanıza fiziksel olarak bu kutuları (taşıma birimi) koyup uygulamadan aşağıda ki şekilde tanıtmanız gerekiyor.

Tüm kutular için aynı işlemi yaptıktan sonra uygulama otomatik olarak çekme yapacağımız ekranı açacaktır.

3.Açılan ekranda hangi malzemeden toplamda kaç adet toplanacak ise görüntülenebiliyor. Yani örneğimizde ki 4 teslimatta 10000169 malzemesinden 9 adet toplanacak.

Ekranda kaynak adres , çıkış yeri taşıma birimi , ürün varsa parti gibi alanlar okutulduğunda otomatik olarak hangi konuma kaç adet koyulacağını ekranda kullanıcı görecektir.


bu işlem tüm kalemler için yapıldıktan sonra tb boşaltma ekranı ile kutuları gı-zone a bırakabiliriz.


Tüm bu işlemler tamamlandığında ilgili teslimatların çekme durumu tamamlanmış olacak. Yani 4 teslimatı aynı anda 4 farklı kutuya-taşıma birimine toplamış olacağız.

Uygulamaya ait video

Uygulama 1709 ve üzeri S4HANA sistemlerinde kullanabilirsiniz.

Uygulama detayları için ; https://fioriappslibrary.hana.ondemand.com/sap/fix/externalViewer/#/detail/Apps(‘F2793’)/S16OP https://help.sap.com/viewer/9832125c23154a179bfa1784cdc9577a/1709%20002/en-US/f53ee3f06d3e4ec5abb147bff8d4b719.html

Uygulamanın sisteminize uyarlaması ve tüm destek talepleriniz için ;

iletişim : Hasan Nair 0534 706 62 71
E-Mail : hasannair@gmail.com

Herkese kolay gelsin.

Saygılarımla. 🙂

Tags: , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir